Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

Nasi Partnerzy:

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

,,Teatr- terapią dla wszystkich’’

Skierniewickie spotkania teatralne ‘’Teatr-terapią dla wszystkich’’ zorganizowane zostały w ramach II edycji konkursu ,, Małe Granty Kultury’’ i współfinansowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Odbyło się ono 20.09.2017 roku. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,Sprawni Inaczej’ w Skierniewicach i Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu. W Przeglądzie artystycznym wzięło udział 7 zespołów, w tym grupa naszych podopiecznych ze spektaklem ,,Nowoczesna Bajka o Kopciuszku’’ .

Czytaj więcej: ,,Teatr- terapią dla wszystkich’’

XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej Łęczyca 2017

Odbył się XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej w Łęczycy. Wydarzenie miało miejsce 13 września na terenie łęczyckiego Zamku. Organizatorami był Warsztat Terapii Zajęciowej Inwalidów,, Tęcza’’ z oraz Stowarzyszenie,, Silni Razem ’’w Łęczycy. Nasi podopieczni chętnie wzięli w nim udział. Byli zadowoleni  z tego względu, że mogli zaprezentować swoje umiejętności. Poza tym, radość sprawiło im podziwianie innych uczestników przeglądu.  Atmosfera była świetna, dziękujemy za wspólną zabawę.

Czytaj więcej: XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej Łęczyca 2017

Plener w Helenowie

IMG 2571
Czas wakacyjny sprzyja wyjściom, zabawie. Jest wtedy dużo rozmów i śmiechu. Dodatkową atrakcją dla Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz uczestników wakacyjnych warsztatów zorganizowanych przez fundację ,,Lawendowy Anioł’’  było spędzenie razem czwartku tj.24.08.2017 r.  Dzień był bardzo urozmaicony, przygotowana została gra w żywe szachy. W pionki  wcieliły  się zebrane osoby. Były, aktywności artystyczne m.in. malowanie zwierząt na folii.

Czytaj więcej: Plener w Helenowie

Wojewódzkie Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

IMG 0209Odbyła się XII edycja Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,, Nie zamieniaj serca w twardy głaz’’. Wydarzenie miało miejsce w Głownie 21 czerwca 2017 roku o godzinie 11:00. Nasi podopieczni z Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli w nim udział. Zaproszone organizacje prezentowały swoje stoiska wystawiennicze, były różnego rodzaju konkursy, a przede wszystkim dobra zabawa.

Czytaj więcej: Wojewódzkie Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych

W Konstantynowie Łódzkim, na Hali Sportowej "Włókniarz", która mieści się na placu Wolności 60, odbył się Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie miało miejsce 13 czerwca 2017 roku. Organizatorem było Stowarzyszenie ,, Czuję Sercem’’- OPP w Konstantynowie Łódzkim. Jest to wydarzenie cykliczne, w którym nasi podopieczni z Warsztatu Terapii Zajęciowej z chęcią biorą udział. Dziękujemy za dobrą zabawę!

Czytaj więcej: Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych

Obchody Dni Godności oraz Jubileusz 25-lecia PSONI w Żychlinie

W Żychlinie 12 maja 2017 roku odbyły się Obchody Dni Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, połączone z Jubileuszem 25-lecia PSONI. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z naszego Stowarzyszenia, wzięli udział w tym wydarzeniu. Został zorganizowany Przegląd Artystyczny, na którym z chęcią zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także terapeuci, którzy stawili się w Żychlinie, dziękują za mile spędzony czas.

 

IMG_8135.JPGIMG_8141.JPGIMG_8136.JPGIMG_8139.JPG