Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Partnerzy

 

Nasi Partnerzy:

 

Fundacja KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium
W marcu 2017 r. ruszyła działalność Fundacji KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji "Cyberium".
Celem powołania Fundacji jest realizacja działań na rzecz dobra publicznego, w szczególności w zakresie:
•    wspierania i promowania działań na rzecz cyfryzacji gospodarki,
•    wspierania i upowszechniania obrotu bezgotówkowego oraz prowadzenie działań mających na celu likwidację barier dla jego rozwoju,
•    wspomagania rozwoju techniki wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechniania i wdrażania nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej,
•    udzielania wsparcia programom edukacyjnym,
•    wspierania inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa
https://www.kir.pl/


 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA
Szkolny Klub Wolontariusza działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie im. Stefana Żeromskiego.
Członkami Klubu są uczniowie. Wspomagają nas w organizacji imprez (tj. Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej oraz Piknik Integracyjny).


 

Portal informacyjny e-ozorkow.pl

 logo e ozorkow


 

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

KIR instytucją infrastruktury polskiego sektora bankowego, która pełniąc kluczową rolę w obszarze rozliczeń międzybankowych, jest odpowiedzialna za bezpieczny i prawidłowy ich przebieg oraz za niezawodną elektroniczną wymianę informacji w tym obszarze.

z telefonu stacjonarnego: 0 801 500 207
z telefonu stacjonarnego lub komórkowego: (022) 545-55-55

www.kir.com.pl


 

Ozorkow.net

Portal informacyjny dla mieszkańców Ozorkowa i okolic.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.ozorkow.net


 

Portal naszaokolica24.pl

Portal naszaokolica24.pl jest nowym serwisem informacyjno-kulturalnym na lokalnym rynku mediów internetowych. Naszym celem jest stworzenie przede wszystkim wiarygodnego, ale również wiodącego źródła informacji o życiu mieszkańców Ozorkowa, Parzęczewa, gminy Ozorków oraz gminy Parzęczew, a w przyszłości rozszerzenia działalności o dalsze miejscowości powiatu zgierskiego.

tel. 505 720  831

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.naszaokolica.pl


 

UCB PHARMA SP. z o.o. 

UCB Pharma Sp. z o. o. jest międzynarodową belgijską firmą biofarmaceutyczną, która jest obecna na ok. 40 światowych rynkach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1928 roku przez belgijskiego biznesmena Emmanuela Janssena.W szerokiej ofercie produktów leczniczych UCB znajdują się leki stosowane w różnych obszarach terapeutycznych. Większość z nich jest lekami na receptę.

UCB podąża za zmieniającymi się potrzebami pacjentów a przede wszystkim skupia się na znalezieniu najbardziej skutecznych rozwiązań terapeutycznych w neurologii i immunologii.

Neurologia :

 • Epilepsja
 • Choroba Parkinsona
 • Zespół Niespokojnych Nóg

Immunologia:

 • Reumatoidalne zapalenia stawów
 • Łuszczycowe zapalenie stawów
 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • Osiowa spondyloartropatia bez zmian radiograficznych
 • Łuszczyca plackowata

UCB prowadzi także badania kliniczne w dziedzinach takich jak: alergologia, neurologia, oraz reumatologia. W naszym portfolio znajdują się również produkty kardiologiczne.

Leki oferowane przez UCB umożliwiają łatwiejszy powrót do wykonywania codziennych czynności osobom, których życie zostało zaburzone przez chorobę.

UCB w liczbach

 • ponad 80 lat obecności UCB na światowym rynku
 • siedziba główna mieści się w Brukseli
 • Polska filia istnieje od ponad 30 lat i znajduję się Warszawie
 • Przedstawiciele Medyczni UCB działają we wszystkich regionach Polski
 • globalny zespół UCB liczy ponad 7 700 osób

UCB Pharma Sp. z o.o.
ul. Kruczkowskiego 8
00-380 Warszawa (Polska)
Tel.: +48 22 696 99 20
Fax: +48 22 745 23 00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
www.ucb.pl


 

WSPARCIE SPOŁECZNE „JA-TY-MY”


  Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne "Ja-Ty-My" jest organizacją pozarządową działającą od 2002 r. Powstało ono w wyniku doświadczeń członków założycieli z  trzyletniej współpracy z Community Limited Trust w Szkocji w ramach realizowanego projektu firmy społecznej, projektu wzorowanego na modelowym hotelu Six Mary's Place w Edynburgu. Stowarzyszenie to wyrosło z Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych —  organizacji zajmującej się rehabilitacją osób chorujących psychicznie. Pomysł na powstanie stowarzyszenia specjalizującego się we wspieraniu rehabilitacji społecznej i zawodowej osób wyrzuconych na margines zatrudnienia z powodu niepełnosprawności lub trudnej sytuacji społecznej czy życiowej oraz na propagowanie modelu przedsiębiorstwa społecznego jako sposobu rozwiązywania problemów zawodowych tych osób był konsekwencją przeświadczenia założycieli o konieczności zmiany w dotychczasowym podejściu do tej problematyki.
Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne "JA-TY-MY"
90-406 Łódź ul. Piotrkowska 17
tel./fax 042 659 53 25


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.wsparciespoleczne.pl 

http://ja-ty-my.org/produkty/wyroby-rekodzielnicze

 


 

ŁÓDZKI SEJMIK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŁODZI


   Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych stanowi związek stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych – w chwili obecnej skupia 55 organizacji. ŁSON reprezentuje interesy środowiska osób niepełnosprawnych, koordynuje działania wspólne dla wszystkich członków stowarzyszeń oraz tworzy warunki dla pełnego i aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym. Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych pod tą nazwą istnieje od 1994 roku, ale jego korzenie sięgają do roku 1993. W tym właśnie roku powstała Łódzka Rada Osób Niepełnosprawnych - jako organizacja zrzeszająca i reprezentująca interesy niepełnosprawnych (pierwotnie tworzyło ją 15 stowarzyszeń; po roku działania było ich 20). W lipcu 1994 roku Rada przekształciła się w Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który uzyskał osobowość prawną.
Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych
90-113 Łódź, ul. Sienkiewicza 5, pok. 025 (parter)
tel./fax: (+48) 42 638-45-42


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.sejmik.eu


 

RADA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO


Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego została powołana w 1999 roku. Formalna rejestracja Rady jako federacji stowarzyszeń nastapiła w grudniu 2002 roku.
Zrzesza organizacje o różnym profilu: organizacje zajmujące się problemami osób niepełnosprawnych i bezdomnych, ekologiczne, przeciwdziałające bezrobociu, stowarzyszenia abstynenckie i zajmujące się problematyką uzależnień, organizacje kobiece, organizacje wspomagające lokalny rozwój i inne.
Zadania Rady:
1. Współpraca z administracją publiczną oraz innymi partnerami życia społecznego.
2. Opiniowanie i konsultowanie projektów ustaw, uchwał i decyzji administracyjnych dotyczących sektora pozarządowego.
3. Wypracowywanie stanowisk dotyczących sektora pozarządowego na poziomie lokalnym i krajowym.
4. Podejmowanie publicznej dyskusji nad zagadnieniami i problemami społeczeństwa obywatelskiego.
5. Promowanie Karty Zasad Działania Organizacji Pozarządowych.
6. Podejmowanie inicjatyw integrujących sektor pozarządowy w województwie łódzkim.
7. Podejmowanie działań edukacyjno-informacyjnych.
8. Wspieranie organizacji pozarządowych w inny, zgodny z celami statutowymi, sposób.

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego
ul. Wólczańska 51
90-608 Łódź


e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.rada-lodzkie.org.pl
tel/fax      42 6307 847
tel.kom.:   695 307 847


 
STOWARZYSZENIE INICJATYWA ROZSĄDNYCH POLAKÓW


Stowarzyszenie Inicjatywa RP może pochwalić się licznymi działaniami podjętymi na rzecz mieszkańców Łodzi.
23 stycznia 2005 roku. Stowarzyszenie zorganizowało imprezę gwiazdkowo-noworoczną dla dzieci. Do Teatru "Arlekin" zostało zaproszonych ponad dwieście dzieci, które obejrzały spektakl teatralny oraz otrzymały pozyskane przez Stowarzyszenie od anonimowych darczyńców paczki ze słodyczami. Organizacja gwiazdki była jednym z pierwszych działań Stowarzyszenia podjętych na tak dużą skalę.
11 marca 2005 roku. Stowarzyszenie było organizatorem koncertu charytatywnego "Dzieciom Azji". W Łódzkiej Hali Sportowej dla ok. 5 tys. Widzów śpiewali m. in. Varius Manx, Blue Cafe, Red Head - Michał Wiśniewski oraz inni wykonawcy.
Cały dochód z koncertu został przekazany na konto Pomocy Dzieciom Azji Poszkodowanym przez tsunami. Koncert stanowił dla Stowarzyszenia ogromne wyzwanie organizacyjne.
Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków
ul . Piotrkowska 41 lok.2
90-410 Łódź


e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.sirp.pl


 
POLSKIE STOWARZYSZENIE DIABETYKÓW W ŁODZI


Celem działania Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków jest:
1) opieka i pomoc dla ludzi chorych na cukrzycę, reprezentowanie i ochrona interesów członków Stowarzyszenia wobec władz państwowych, terenowych i samorządowych organów administracji, pracowników, szkół, uczelni i innych organizacji,
2) dbanie o jakość leczenia cukrzycy poprzez właściwe wykreowanie systemu lecznictwa diabetologicznego, w którym opieka lekarska będzie spełniała najwyższe standardy światowe, a koszty utrzymania chorego nie będą prowadziły do jego degradacji materialnej,
3) poprawa prawnej, materialnej i społecznej pozycji diabetyków w państwie i społeczeństwie,
4) integracja środowiska chorych poprzez właściwe kształtowanie wzajemnych stosunków pomiędzy członkami Stowarzyszenia, opartych na zasadzie równości praw i obowiązków, wzajemnej pomocy, życzliwości oraz szacunku i koleżeństwie,
5) tworzenie prężnych struktur Stowarzyszenia dzięki docenianiu i wsparciu społecznej pracy, zapału i zaangażowania działaczy,
6) pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów zdrowotnych i bytowych dzieci i młodzieży, inwalidów oraz osób w podeszłym wieku - chorych na cukrzycę lub dodatkowo uzależnionych,
7) wspieranie finansowe działalności Stowarzyszenia zgodnie z odrębnymi przepisami,
8) zabezpieczenie prawa do zajmowania stanowisk we wszystkich sprawach publicznych stanowiących statutowy przedmiot zainteresowań Stowarzyszenia,
9) inspirowanie kandydatur członków i sympatyków Stowarzyszenia do jednostek lecznictwa publicznego, parlamentu oraz organów administracji terenowej i samorządu terytorialnego oraz egzekwowanie - po ich wyborze do tych organów - aktywnej działalności na rzecz chorych.
 Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Łodzi (Oddział Miejski)
90-721 Łódź, ul. Więckowskiego 13
 tel. (42) 632-27-03; 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 www.diabetycy.wa.pl


 

KRAJOWY SZTAB  RATOWNICTWA W ŁODZI

    Celem SKSR jest:
1. Niesienie pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, bezpieczeństwa, środowiska.
2. Przeciwdziałanie zagrożeniom życia, zdrowia, bezpieczeństwa, środowiska.
3. Upowszechnianie i obrona wolności i praw człowieka, praw obywatelskich oraz demokracji.
4. Niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.
5. Przeciwdziałanie patologiom społecznym.
6. Upowszechnianie integracji międzynarodowej.
Łódź, ul. Piotrkowska 238
90-954 Łódź-4, Skrytka pocztowa 32.
Tel. 42 637-04-74

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
http://ratownictwo.orgFUNDACJA „NASZE ZOO”

Wydawcą czasopisma jest istniejąca od 2003 roku ekologiczna Fundacji "NASZE ZOO", posiadająca od 2011 roku status organizacji pożytku publicznego. Naszą misją są harmonijne zmiany w przyrodzie oparte na proekologicznej gospodarce, zaangażowaniu prospołecznym wszystkich ludzi i doświadczeniu wynikającym z naszej historii, mające pozostawić przyszłym pokoleniom świat lepszy i piękniejszy, niż ten który jest obecnie.
Naszym hasłem przewodnim  jest
"Ekonomiczna ekologia gwarantem zdrowego rozwoju"
Głównymi celami są:
ochrona środowiska
edukacja ekologiczna
dbałość o Łódzki Ogród Zoologiczny i Park na Zdrowiu
reintrodukcja w Polsce Dropia - najcięższego ptaka latającego
aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.
W siedzibie Fundacji prowadzone są otwarte spotkania, na których można podyskutować i więcej dowiedzieć się na temat ekologii, ochrony przyrody, energetyki odnawialnej, recyklingu i GMO. Wolontariusze potrzebni są przy:
, pozycjonowanie stron i wszystko co wiąże się z IT (e-wolontariat)
analiza problemów ekologicznych naszego regionu
gromadzenie informacji o inicjatywach proekologicznych
organizowaniu i prowadzeniu akcji charytatywnych, eventów, happeningów oraz wszelkich wydarzeń organizowanych przez Fundację i na jej rzecz.
Fundacja „NASZE ZOO”
91-408 Łódź
ul. Pomorska 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel.: 502-659-957
www.zielp.pl


 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA
Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie.
Członkami Klubu są uczniowie. Wspomagają nas w organizacji imprez (tj. Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej oraz Piknik Integracyjny).


 

Fundacja KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium
W marcu 2017 r. ruszyła działalność Fundacji KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji "Cyberium".
Celem powołania Fundacji jest realizacja działań na rzecz dobra publicznego, w szczególności w zakresie:

·         wspierania i promowania działań na rzecz cyfryzacji gospodarki,

·         wspierania i upowszechniania obrotu bezgotówkowego oraz prowadzenie działań mających na celu likwidację barier dla jego rozwoju,

·         wspomagania rozwoju techniki wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechniania i wdrażania nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej,

·         udzielania wsparcia programom edukacyjnym,

·         wspierania inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

tel. +48 22 545 55 00

ul. rtm. W. Pileckiego 65

02-781 Warszawa

https://www.kir.pl/