Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

  eu m


  Upitax

   


  Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

  200 lat Ozorkowa

  Smaller Default Larger

  Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

  Informacje na temat badań genetycznych w kierunku padaczki i encefalopatii padaczkowych

  Informacje na temat badań genetycznych w kierunku padaczki i encefalopatii padaczkowych:

  https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-i-zespoly-zwiazane-z-chromosomem-x

  https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-idiopatyczna

  https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-metaboliczna

  https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-i-encefalopatie-padaczkowe

  Anna Wójcicka

  Dr hab. med. Anna Wójcicka
  Warsaw Genomics
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
  Żwirki i Wigury 93, 02-089 Warszawa
  NIP 7010479232, REGON 361337464,
  Podmiot leczniczy Nr Z-178028-20150909

  Międzynarodowy Dzień Padaczki - relacja

  LAWENDOWY DZIEŃ (PURPLE DAY) 26 MARCA

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PADACZKI

     Padaczka jest jedną z najpopularniejszych chorób neurologicznych, z którą na świecie zmaga się ok. 50 mln ludzi (w tym ok. 400 tys. Polaków), wiedza społeczeństwa na temat tej choroby jest ciągle niewystarczająca. - Polacy niewiele wiedzą o padaczce -mylą ją z innymi schorzeniami, obawiają się chorych na padaczkę, nie potrafią we właściwy sposób udzielić pomocy w trakcie napadu padaczkowego. Ten niski poziom świadomości na temat charakteru, objawów i przebiegu choroby powoduje wiele mitów wokół padaczki, które z kolei przekładają się na często krzywdzące postawy wobec chorych.

  Register to read more...

  Co Polacy wiedzą o padaczce?

  pro-epi

  Informacja prasowa
  5 października 2010, Łódź

  W Polsce żyje ok. 400 tysięcy ludzi chorych na padaczkę. Co roku zapada na nią 40-70 osób na każde 100 tysięcy. W 6 przypadkach na 10 nie znamy przyczyny choroby. Na padaczkę może zachorować każdy i w każdym wieku. Czy w związku z tym nie powinniśmy wiedzieć co to za choroba?


  CO POLACY WIEDZĄ O PADACZCE?

  Najnowsze badania opinii (Badanie PRO-EPI) przeprowadzone na zlecenie Polskiego Towarzystwa Epileptologii i firmy UCB przez Instytut Badawczy Pentor pokazują, że 89% Polaków słyszało o padaczce, a 80% naszych rodaków prawidłowo kojarzy podstawowy objaw padaczki, czyli występowanie drgawek ciała raz na jakiś czas.

  Register to read more...

  Nauczycielu nie bój się

   Pro-EPI

  Informacja prasowa
  5 października 2010, Łódź


  NAUCZYCIELU, NIE BÓJ SIĘ!
  PADACZKA - WYSTARCZY WIEDZIEĆ

  Jak co roku, rodzice pierwszoklasistów stanęli przed wyborem szkoły dla swojej pociechy. Zwracali uwagę na lokalizację, jakość nauki, rankingi czy zajęcia pozalekcyjne. Rodzice dzieci chorych na padaczkę mają inny dylemat: szkoła „zwykła”, integracyjna, czy specjalna... Czy rzeczywiście mają wybór? Co ma na to największy wpływ?

  Register to read more...

  Co to jest Padaczka

  Co to jest padaczka:


     Padaczka jest pierwotną chorobą mózgu, której istotą jest nagłe zaburzenie czynności określonych komórek nerwowych w mózgu, któremu towarzyszy czynność elektryczna wyzwalana przez te komórki. Objawia się ona  występowaniem powtarzających się napadów. Każde krótkotrwałe, nagłe, stereotypowe zaburzenie ze strony układu nerwowego bez jasnej przyczyny, powinno być traktowane jako, możliwy napad padaczkowy. Punkt wyjścia napadu w mózgu lekarze nazywają ogniskiem padaczkowym.

  Jak radzic sobie z padaczką i jak ją rozpoznawać:

   

  Register to read more...

  Konferencja PRO-EPI

  26 marca to wyjątkowy Międzynarodowy Dzień EpilepsjiLawendowy Dzień, który swoje święto obchodzi od niedawna  i jest poświęcony pamięci wszystkim osobom chorującym na epilepsję, których dotknęło osamotnienie i odizolowanie towarzyszące tej chorobie.
  Wspomniany dzień jest idealną okazją do poinformowania i naświetlenia społeczności problemów wynikających z choroby jaką jest epilepsja. Jedną z takich prób dotarcia z informacja i edukacją była Konferencja Prasowa pt. „PRO - EPI – Zrozumieć padaczkę w pracy” zorganizowana w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie przez Firmę UCB oraz Polskie Towarzystwo Epileptologii.

  Register to read more...