Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

III Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych

Święta tuż tuż, a III Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych już, a dokładnie 9 grudnia 2021r. !

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie rękodzielniczym szopek i dekoracji świątecznych, który organizowany jest w ramach III Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych. Prace można składać do 26 listopada w siedzibie PSLCnP ul. Kościuszki 31 95-035 Ozorków. W tym roku, do zdobycia również „nagroda parafian”, o której to zwycięstwie zdecydują właśnie parafianie.

A żeby tego było mało, zapraszamy również do wspólnego kolędowania, które odbędzie się podczas ogłoszenia wyników konkursu w dniu 9.12.2021r. W parafii św. Józefa Oblubieńca NMP przy placu Jana Pawła II w Ozorkowie. Wystąpią : gość honorowy Krzysztof Cwynar i „Studio Integracji” oraz gość specjalny Lesław Białecki bas– śpiewak operowy.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.

IIIPTB

REGULAMIN KONKURSU 

 

Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

IMG 7805Czy wiecie jak zrobić masło, ser i polewkę ? Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki już wiedzą! Mieli okazję własnoręcznie wykonać te produkty w Parku Etnograficznym w Sieradzu. Oprócz tego, w programie dwudniowego wyjazdu znalazły się również Skansen Lokomotyw w Karsznicach, Muzeum Walewskich w Tubądzinie i spacerem całym mieście Wieruszów.

Czytaj więcej: Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich...

Wyjazd do Opoczna

opoczno2Kontynuując podróżowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok pt. „Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów”, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie wraz z opiekunami wybrali się do Opoczna.

Czytaj więcej: Wyjazd do Opoczna

„ŁÓDZKIE NA PLUS” 2021r.

Wzór 3-01W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki realizuje projekt pt. „Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów”. Projekt zakłada poznanie zabytków naszego pięknego województwa z trzech jego zakątków : Łowicz, Wieruszów oraz Opoczno.

Czytaj więcej: „ŁÓDZKIE NA PLUS” 2021r.

„Pomoc świąteczna”

Członkowie Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę biorący udział w projekcie „Pomoc świąteczna” współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego zostali obdarowani paczkami świątecznymi.

pomoc swia

„Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na rzecz uprawiania turystyki na terenie województwa łódzkiego” - podsumowanie projektu

IMG 20201104 102029Podsumowanie projektu „Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na rzecz uprawiania turystyki na terenie województwa łódzkiego” odbyło się w dniu 10.11.2020. W ramach zajęć uczestnicy projektu opowiedzieli nam co zapamiętali z wyjazdów do Doliny Skrzatów i Pasieki w Lipce oraz co najbardziej ich zafascynowało w tych miejscach. Na poniższych zdjęciach widać jak uczestnicy wykonali symbole odwiedzonych przez nas miejsc, piękne pszczółki i skrzaty, które zostały umieszczone na naszej mapie województwa łódzkiego.

Czytaj więcej: „Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na...

Wycieczka do Bełchatowa

IMG 8661Na rozpoczęcie urlopu podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę O/Ł wzięli udział w wycieczce do Bełchatowa. Wyjazd odbył się w dniu 02.08.2019 r. Jako pierwsze z miejsc zwiedziliśmy to jedno z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego - PGE Giganty Mocy. Ekspozycja, którą podziwialiśmy z zachwytem stanowi interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego.

Czytaj więcej: Wycieczka do Bełchatowa