Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

„WAZON- Wsparcie aktywności, zaradności osób niepełnosprawnych” – rekrutacja

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na  Padaczkę - Oddział Łódzki serdecznie zaprasza do udziału w projekcie pt. „WAZON – Wsparcie aktywności, zaradności osób niepełnosprawnych” realizowanego w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego

WAZON A4

W ramach projektu realizowane będą:
- warsztaty twórcze
- warsztaty społeczne
- konsultacje indywidualne (psychologiczne, logopedyczne, z zakresu rehabilitacji ruchowej)

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie prosimy o kontakt telefoniczny 42 277 17 73, bądź zgłaszanie się osobiste w terminie od 22.08.2016 r. do 16.09.2016 r. w dni powszednie, w godz. od 9.00 do 15.00 w biurze projektu mieszczącego się w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki w Ozorkowie przy ul. Kościuszki 31.

Załączniki:
Pobierz plik (WAZON_A4.pdf)PLAKAT2543 kB

VIII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2014

Oddział Łódzki Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę już po raz ósmy zorganizował Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej, który odbył się w dniu 3 grudnia 2014 r. w Kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Pracy i Polityki Społecznej p. Władysław Kosiniak- Kamysz, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Zgierski – Krzysztof Kozanecki, Burmistrz Miasta Ozorkowa – Jacek Socha, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronatem medialny sprawowali TVP Łódź oraz Radio Łódź.

Czytaj więcej: VIII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2014

VIII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2014

VIII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2014

Już po raz ósmy Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki organizuje Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej. Tegoroczna edycja odbędzie się 3 grudnia 2014 roku w Kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie, o godz. 11.00.
Swoje prace zaprezentują: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz osoby niepełnosprawne; podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej: VIII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2014

ZOO Safari – wycieczka plenerowa

logo psluwl

Osoby niepełnosprawne mają ograniczony dostęp do uprawiania turystki. Oprócz barier architektonicznych, istotnym problemy jest zła sytuacja finansowa.
     Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki w Ozorkowie zorganizowało jednodniową wycieczkę do ZOO Safarii w Borysewie, która odbyła się 27 września 2013 r. Projekt współfinansowany był ze środków Wojewody Łódzkiego.

Czytaj więcej: ZOO Safari – wycieczka plenerowa