Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

„Treningi społeczne dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Województwa Łódzkiego”

„Treningi społeczne dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Województwa Łódzkiego” to projekt realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki. W ramach zajęć odbywały się 4 rodzaje cyklicznych treningów, podczas których podopieczni stowarzyszenia uczyli się jak samodzielnie zadbać o siebie i swoje potrzeby.

We wrześniu trwał „trening dbania o rośliny domowe i ogród”, podczas których osoby z niepełnosprawnościami uczyły się przesadzać rośliny oraz odpowiednio je podlewać, a także rozpoznawać chore kwiaty. „Trening sprzątania i segregacji śmieci” odbywał się w październiku. Dzięki niemu podopieczni poznali zasady dbania o porządek, nauczyli się segregować odpady oraz czytać etykiety produktów. W listopadzie miał miejsce „trening z załatwiania spraw pocztowych”. Zaadresowanie listu, nalepienie znaczka i odróżnienie listu zwykłego od poleconego nie sprawia już uczestnikom zajęć problemu. Ponadto, elementem treningu było stworzenie pocztówek świątecznych i wysłanie ich do dzieci przebywających w szpitalu. Ostatnim cyklem zajęć był „Trening savoir vivre i gotowania”, który odbywał się w grudniu. Uczestnicy poznali zasady zachowania przy stole i nauczyli się samodzielnie przyrządzać proste posiłki.

Czytaj więcej: „Treningi społeczne dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Województwa Łódzkiego”

III Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych

IIIprzegladi03Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych to coroczne wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki. Impreza cieszy się zainteresowaniem społeczności województwa łódzkiego, która ma możliwość zaprezentowania własnoręcznie wykonanych ozdób i obejrzenia wystawy prac uczestników konkursu. 9 grudnia miała miejsce trzecia edycja wydarzenia, które jest kontynuacją odbywającego się od wielu lat konkursu szopek. Przegląd miał miejsce w Kościele pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie.

W tegorocznym konkursie zostało zaprezentowanych około 120 prac. Dzieła wykonane były wieloma technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów. Prace zostały podzielone na pięć kategorii: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, uczestnicy indywidualni oraz dorosłe osoby z niepełnosprawnościami - podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy.

Czytaj więcej: III Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych

Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

IMG 7805Czy wiecie jak zrobić masło, ser i polewkę ? Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki już wiedzą! Mieli okazję własnoręcznie wykonać te produkty w Parku Etnograficznym w Sieradzu. Oprócz tego, w programie dwudniowego wyjazdu znalazły się również Skansen Lokomotyw w Karsznicach, Muzeum Walewskich w Tubądzinie i spacerem całym mieście Wieruszów.

Czytaj więcej: Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich...

Wyjazd do Opoczna

opoczno2Kontynuując podróżowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok pt. „Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów”, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie wraz z opiekunami wybrali się do Opoczna.

Czytaj więcej: Wyjazd do Opoczna

„ŁÓDZKIE NA PLUS” 2021r.

Wzór 3-01W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki realizuje projekt pt. „Szlakiem zabytków województwa łódzkiego – dwudniowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów”. Projekt zakłada poznanie zabytków naszego pięknego województwa z trzech jego zakątków : Łowicz, Wieruszów oraz Opoczno.

Czytaj więcej: „ŁÓDZKIE NA PLUS” 2021r.

„Pomoc świąteczna”

Członkowie Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę biorący udział w projekcie „Pomoc świąteczna” współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego zostali obdarowani paczkami świątecznymi.

pomoc swia

„Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na rzecz uprawiania turystyki na terenie województwa łódzkiego” - podsumowanie projektu

IMG 20201104 102029Podsumowanie projektu „Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na rzecz uprawiania turystyki na terenie województwa łódzkiego” odbyło się w dniu 10.11.2020. W ramach zajęć uczestnicy projektu opowiedzieli nam co zapamiętali z wyjazdów do Doliny Skrzatów i Pasieki w Lipce oraz co najbardziej ich zafascynowało w tych miejscach. Na poniższych zdjęciach widać jak uczestnicy wykonali symbole odwiedzonych przez nas miejsc, piękne pszczółki i skrzaty, które zostały umieszczone na naszej mapie województwa łódzkiego.

Czytaj więcej: „Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na...