Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

  eu m


  Upitax

   


  Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

  200 lat Ozorkowa

  Smaller Default Larger

  "Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w walce z wykluczeniem cyfrowym"

  wykl007Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę zrealizowało zadanie publiczne pt.: "Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w walce z wykluczeniem cyfrowym". W projekcie brali udział podopieczni stowarzyszenia. 

  Dzięki serii zajęć, osoby z niepełnosprawnościami poznały podstawową obsługę komputera i telefonu, a także wiele ciekawostek i nowinek technologicznych. Zapoznały się z obsługą różnych programów i aplikacji, m.in. paint, word, power point, poczta elektroniczna, aplikacje do obróbki zdjęć, komunikatory itd.

  Dzięki zajęciom osoby z niepełnosprawnościami zdobyły wiedzę, która z pewnością przyda im się w dobie Internetu i cyfryzacji.

  Register to read more...

  Orientarium

  Kolejny wyjazd za nami ! 

  Tym razem wybraliśmy się do łódzkiego orientarium i zoo, gdzie mogliśmy podziwiać różne gatunki zwierząt – począwszy od wielkich słoni, przez kolorowe ryby, skończywszy na dostojnych żyrafach. Obcowanie z naturą i podziwianie dzikich zwierząt dostarczyło nam wiele radości.

  Zobaczcie sami!

  Register to read more...

  Biuletyn informacyjny dla obywateli Ukrainy

  BIULETYN ukraina

  Fundacja Lawendowy Anioł stworzyła „Biuletyn informacyjny dla obywateli Ukrainy”, który został dostarczony do wielu instytucji i urzędów na terenie naszego województwa, m.in. do MOPS-u i GOPS-u w Ozorkowie.

  Biuletyn powstał z myślą o wszystkich obywatelach Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na obszarze tego państwa i przebywają w Województwie Łódzkim. Kilkustronnicowa broszura zawiera zbiór najważniejszych informacji, które pozwolą uchodźcom lepiej funkcjonować w społeczeństwie polskim. Dzięki niej dowiedzą się mi.in. w jaki sposób uzyskać numer PESEL oraz gdzie pobrać przysługujący im zasiłek.

  Biorąc pod uwagę fakt, że większość Obywateli Ukrainy nie posługuje się językiem polskim, biuletyn powstał w wersji dwujęzycznej – znajdują się w nim treści zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim: od najważniejszych nazw, adresów oraz informacji kontaktowych po organy i placówki. Prosty zapis sprawia, że z biuletynu korzysta się szybko, a uporządkowane i podzielone tematycznie treści są przejrzyste i czytelne.

  „Mamy nadzieję, że nasza broszura pomoże odnaleźć się uchodźcom w nowej rzeczywistości, zmniejszy stres związany z życiem w nowym miejscu oraz wpłynie pozytywnie na postrzeganie przyszłości” – mówi Anna Oliwa, prezes Fundacji Lawendowy Anioł.

   

  Attachments:
  Download this file (BIULETYN_ukraina.pdf)Biuletyn4161 kB

  "Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego...

  IMG 2392W ramach projektu „Ciekawe miejsca turystyczne województwa łódzkiego – aktywizacja osób z niepełnosprawnością na rzecz uprawiania turystyki na terenie województwa łódzkiego” odbyły się dwie wycieczki organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie.

  W dniu 09.10.2020 r. zwiedziliśmy Dolinę Skrzatów w Chociszewie. Poznaliśmy szczegółowo całą Dolinę oraz każdego skrzata z osobna. Ciekawostki oraz wiedza jakie zostały nam przekazane, na długo zapadną w naszej pamięci. Własnoręcznie wykonaliśmy laleczki „motanki”, mamy nadzieję iż spełnią nasze marzenia, o których pomyślimy podczas ich wykonywania.

  Register to read more...

  Prezentacja Poezji Andrzejkowej

  IMG 2294W budynku Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w dniu 30.10.2019 r. odbyła się Prezentacja Poezji Andrzejkowej dla osób niepełnosprawnych. Pełna nazwa projektu nosiła nazwę „[…] Nalejcie wosku na wodę, poznacie swoją przygodę […] – prezentacja lokalnej poezji andrzejkowej”. Projekt został współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.

  Register to read more...

  "Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym” – realizacja projektu

  Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie realizuje projekt pn. „Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym”. Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewody Łódzkiego.
  W ramach projektu prowadzone są warsztaty artystyczne dla osób niepełnosprawnych - podopiecznych Stowarzyszenia. Na warsztatach uczestnicy wykorzystują techniki arteterapeutyczne takie jak: embosing, decoupage oraz filcowanie.

  Register to read more...

  Warsztaty artystyczne

  plakat warsztatyart

  Attachments:
  Download this file (Plakat_warsztaty.jpg)Plakat_warsztaty.jpg5146 kB