Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

„Rehabilitacja zdrowotna dla osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu zgierskiego”

plakatBO2024

Projekt pt. „Rehabilitacja zdrowotna dla osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu zgierskiego” ma na celu przeprowadzenie cyklu zabiegów rehabilitacyjnych (fizykoterapia) przy pomocy zakupionych sprzętów do laseroterapii biostymulacyjnej i sonoterapii. Rehabilitacją zostanie objętych minimum 15 osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu zgierskiego.

Czytaj więcej: „Rehabilitacja zdrowotna dla osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu zgierskiego”

Kolorowa laurka na Dzień Dziecka

laurka009Zorganizowaliśmy wydarzenie „Kolorowa laurka na Dzień Dziecka”. Inicjatywa miała miejsce 31 maja 2022 roku, w przeddzień święta najmłodszych. Na Placu Jana Pawła II powstał kolorowy rysunek, w którego tworzeniu czynny udział brali prezes fundacji Anna Oliwa, osoby z niepełnosprawnościami, dzieci, wolontariusze oraz przybyli goście. Inicjatywa polegała na wykonaniu grafiki na kostce przy użyciu kredy. Dzięki wspólnej zabawie, osoby z niepełnosprawnościami mogły zintegrować się z lokalną społecznością.

Czytaj więcej: Kolorowa laurka na Dzień Dziecka

„Cykl zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnościami – poznajemy swoje ciało”

„Cykl zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnościami – poznajemy swoje ciało” to spotkania odbywające się w budynku Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego. Celem zajęć było usprawnienie osób z niepełnosprawnościami pod kątem fizycznym, psychicznym i umysłowym. 

W ramach projektu treningi prowadziła profesjonalna trenerka zumby. Od września do grudnia podopieczni stowarzyszenia uczestniczyli w cyklicznych zajęciach z tańca.

- Zwiększyła się moja wytrzymałość na wysiłek fizyczny, wiem, jak należy prawidłowo oddychać. - mówi podopieczna PSLCnP O/Ł.Dzięki treningom tanecznym, osoby z niepełnosprawnościami lepiej poznały swoje ciało, pokonując przy tym swoje ograniczenia. Wszyscy spotkali się po raz ostatni 16 grudnia na zajęciach podsumowujących i uroczystym poczęstunku.

Czytaj więcej: „Cykl zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnościami – poznajemy swoje ciało”

Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej

Zakończenie projektu pt. „Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej”
Dziś tj. 23.10.2019 r. odbył się ostatni już wyjazd na kręgle. Wszystkie wyjazdy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę O/Ł.

Czytaj więcej: Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej

„Tańczmy razem” 2019

IMG 7850Uczestnicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w dniu 26 czerwca 2019 r. brali udział w powiatowych integracyjnych warsztatach tanecznych „Tańczmy razem”. Wydarzenie organizowane było przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Aleksandrowie Łódzkim. 
W zakres programu wchodziły m.in. zajęcia taneczne, ćwiczenia z jogi, prezentowanie twórczości osób niepełnosprawnych oraz zabawa z bańkami mydlanymi.
Wszyscy uczestnicy warsztatów dostali dyplomy oraz upominki za udział.

Czytaj więcej: „Tańczmy razem” 2019

„Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej”

Ruch jest jednym z podstawowych elementów zapewniających prawidłowy rozwój człowieka. Stanowi on nie tylko potrzebę biologiczną, ale też podstawę prawidłowego, zdrowego życia fizycznego i psychicznego. Aby zapewnić ruch osobom niepełnosprawnych (podopiecznych PSLCnP), Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę realizuje projekt, który propaguje sport osób niepełnosprawnych, ale jednocześnie rozwija nowe spojrzenie na dyscyplinę zwaną bowling. Projekt „Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej” to cykl wyjazdów na treningi bowlingowe.

Czytaj więcej: „Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej”