Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej

Zakończenie projektu pt. „Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej”
Dziś tj. 23.10.2019 r. odbył się ostatni już wyjazd na kręgle. Wszystkie wyjazdy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę O/Ł.

Czytaj więcej: Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej

„Tańczmy razem” 2019

IMG 7850Uczestnicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w dniu 26 czerwca 2019 r. brali udział w powiatowych integracyjnych warsztatach tanecznych „Tańczmy razem”. Wydarzenie organizowane było przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Aleksandrowie Łódzkim. 
W zakres programu wchodziły m.in. zajęcia taneczne, ćwiczenia z jogi, prezentowanie twórczości osób niepełnosprawnych oraz zabawa z bańkami mydlanymi.
Wszyscy uczestnicy warsztatów dostali dyplomy oraz upominki za udział.

Czytaj więcej: „Tańczmy razem” 2019

„Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej”

Ruch jest jednym z podstawowych elementów zapewniających prawidłowy rozwój człowieka. Stanowi on nie tylko potrzebę biologiczną, ale też podstawę prawidłowego, zdrowego życia fizycznego i psychicznego. Aby zapewnić ruch osobom niepełnosprawnych (podopiecznych PSLCnP), Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę realizuje projekt, który propaguje sport osób niepełnosprawnych, ale jednocześnie rozwija nowe spojrzenie na dyscyplinę zwaną bowling. Projekt „Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej” to cykl wyjazdów na treningi bowlingowe.

Czytaj więcej: „Treningi bowlingowe dla osób niepełnosprawnych – jako aktywna forma kultury fizycznej”

„Warsztaty profilaktyczne – wiem jak reagować”

IMG 5904Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę-Oddział Łódzki zorganizowało cykl warsztatów szkoleniowych na temat epilepsji pn. „Warsztaty profilaktyczne – wiem jak reagować”.

Głównym celem warsztatów profilaktycznych zorganizowanych w 4 placówkach Powiatu zgierskiego, będzie nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacji ataku epileptycznego (ataku padaczki) oraz zapoznanie najmłodszych ( dzieci w wieku szkolnym) z tematem jakim jest padaczka.

Warsztaty profilaktyczne mają formę dydaktyczno-informacyjno-instruktażową. Podczas spotkań zawarte zostaną treści merytoryczne dostosowane do poziomu wieku rozwojowego dzieci ( z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych tj. tablica instruktażowa, bajka) wygłoszone przez psychologa oraz część warsztatowa i pokazowa Fantoma Szkoleniowego Obrazującego Epilepsję ze szczegółowym instruktażem postępowania wygłoszonego przez ratownika medycznego.

Czytaj więcej: „Warsztaty profilaktyczne – wiem jak reagować”

„Ja szlachcic Powiatu Zgierskiego – plener malarski dla osób niepełnosprawnych”

IMG 4510Na dworze już coraz zimniej i wydarzeń plenerowych już jest coraz mniej. Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki mieli okazję uczestniczyć w ostatnim w tym roku wspólnym wyjściu plenerowym.
5 października przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej odbył się plener malarski pn. „Ja szlachcic Powiatu Zgierskiego – plener malarski dla osób niepełnosprawnych”. Pierwszym punktem pleneru było wspólne malowanie krajobrazu, który nas otaczał oraz strojów szlacheckich. Aby chociaż trochę poczuć się jak szlachta, uczestnicy samodzielnie wykonywali czapki szlacheckie, w których później zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Następnym punktem pleneru była wspólna przejażdżka bryczką. Zwiedzaliśmy pobliskie tereny oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji o Dzierżąznej. Na zakończenie odbyło się ognisko, przy którym wspólnie piekliśmy kiełbaski.

Czytaj więcej: „Ja szlachcic Powiatu Zgierskiego – plener malarski dla osób niepełnosprawnych”

Plener malarski dla osób niepełnosprawnych

W dniu 05.07.2018 r. odbył się Plener malarski dla osób niepełnosprawnych „Rzeka Linda” przy kąpielisku w Grotnikach.
Na rozpoczęcie pleneru uczestnicy szkicowali, a później malowali różnymi technikami krajobrazy Grotnik. Następnie wybraliśmy się wspólnie na spacer do pobliskiego rezerwatu i dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w lesie, by nie wywołać pożaru oraz jak zareagować w sytuacji gdy pożar powstanie.
Po spacerze rozpaliliśmy grilla i wspólnie zjedliśmy posiłek. Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział w plenerze. I tak miłym akcentem rozpoczęliśmy wakacje.
Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Zgierskiego.

Czytaj więcej: Plener malarski dla osób niepełnosprawnych

Konkurs fotograficzny ,, Wszyscy wygrywamy, gdy Powiat Zgierski sprzątamy’’

Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę, oddziału łódzkiego Mateusz Olczak, brał  udział w konkursie fotograficznym.  Został on zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie.  Konkurs związany był z tematyką ekologiczną − ,,Wszyscy wygrywamy, gdy Powiat Zgierski sprzątamy’’. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 7  kwietnia 2017 roku w Placówce Szkoły Specjalnej w Ozorkowie. Miło nam poinformować, że nasz podopieczny Mateusz Olczak zdobył drugie miejsce za pracę ,,Rubikowe porządki’. Zorganizowana została wystawa zdjęć, wręczenie nagród oraz słodki poczęstunek. Poza tym, w ramach atrakcji przygotowano przedstawienie teatralne, powiązane z tematyką ekologiczną

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny ,, Wszyscy wygrywamy, gdy Powiat Zgierski sprzątamy’’