Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

„Warsztaty profilaktyczne – wiem jak reagować”

IMG 5904Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę-Oddział Łódzki zorganizowało cykl warsztatów szkoleniowych na temat epilepsji pn. „Warsztaty profilaktyczne – wiem jak reagować”.

Głównym celem warsztatów profilaktycznych zorganizowanych w 4 placówkach Powiatu zgierskiego, będzie nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacji ataku epileptycznego (ataku padaczki) oraz zapoznanie najmłodszych ( dzieci w wieku szkolnym) z tematem jakim jest padaczka.

Warsztaty profilaktyczne mają formę dydaktyczno-informacyjno-instruktażową. Podczas spotkań zawarte zostaną treści merytoryczne dostosowane do poziomu wieku rozwojowego dzieci ( z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych tj. tablica instruktażowa, bajka) wygłoszone przez psychologa oraz część warsztatowa i pokazowa Fantoma Szkoleniowego Obrazującego Epilepsję ze szczegółowym instruktażem postępowania wygłoszonego przez ratownika medycznego.

 

Do tej pory odbyły się jedne warsztaty w dniu 23.20.2018 r. w Szkole Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej. Z przeprowadzonych ankiet rozdanych dzieciom na koniec warsztatów wynika, że w przyszłości bez problemu udzielą pomocy osobie w trakcie napadu.

Cieszymy się, iż na naszych warsztatach dzieci zdobyły sporą wiedzę na temat padaczki. Przed nami kolejne warsztaty, mamy nadzieję, że odbiór będzie równie pozytywny.

Projekt współfinansowany ze środków Vedim Sp. z o.o.

IMG_5959.JPGIMG_6082.JPGIMG_6106.JPGIMG_6017.JPGIMG_5904.JPGIMG_5983.JPGIMG_5932.JPGIMG_6070.JPGIMG_5917.JPGIMG_5915.JPG