Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

„Treningi społeczne dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Województwa Łódzkiego”

„Treningi społeczne dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Województwa Łódzkiego” to projekt realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki. W ramach zajęć odbywały się 4 rodzaje cyklicznych treningów, podczas których podopieczni stowarzyszenia uczyli się jak samodzielnie zadbać o siebie i swoje potrzeby.

We wrześniu trwał „trening dbania o rośliny domowe i ogród”, podczas których osoby z niepełnosprawnościami uczyły się przesadzać rośliny oraz odpowiednio je podlewać, a także rozpoznawać chore kwiaty. „Trening sprzątania i segregacji śmieci” odbywał się w październiku. Dzięki niemu podopieczni poznali zasady dbania o porządek, nauczyli się segregować odpady oraz czytać etykiety produktów. W listopadzie miał miejsce „trening z załatwiania spraw pocztowych”. Zaadresowanie listu, nalepienie znaczka i odróżnienie listu zwykłego od poleconego nie sprawia już uczestnikom zajęć problemu. Ponadto, elementem treningu było stworzenie pocztówek świątecznych i wysłanie ich do dzieci przebywających w szpitalu. Ostatnim cyklem zajęć był „Trening savoir vivre i gotowania”, który odbywał się w grudniu. Uczestnicy poznali zasady zachowania przy stole i nauczyli się samodzielnie przyrządzać proste posiłki.

 

Każdy z treningów przyczynił się do usamodzielnienia osób z niepełnosprawnościami oraz pokonywania własnych ograniczeń.

Projekt został współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.

trening (1).jpgtrening (11).jpgtrening (7).jpgtrening (4).jpgtrening (9).jpgtrening (10).jpgtrening (3).jpgtrening (8).jpgtrening (6).jpgtrening (2).jpgtrening (5).jpg