Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Dzień dziecka 2021

Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego PSLCnP Halina Chojnacka wraz z Burmistrzem Miasta Ozorkowa – Jackiem Sochą honorowym patronem wydarzenia składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim małym mieszkańcom Ozorkowa

Z okazji ich święta,
niechaj buzia będzie zawsze uśmiechnięta,
a każdy poranek pełen niespodzianek.
Szczęścia, moc radości, przygód wspaniałych
i przyjaciół oddanych.
Góry słodyczy oraz beztroskiego dzieciństwa.

Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wyszli z inicjatywą złożenia życzeń dzieciom w dość nietypowy sposób.
„Laurka z Okazji Dnia Dziecka” to inicjatywa polegająca na wykonaniu grafiki na głównym i honorowym miejscu naszego Miasta jakim jest Plac Jana Pawła II. To wydarzenie podczas którego osoby z niepełnosprawnościami w geście integracji złożyli życzenia małym mieszkańcom z okazji ich święta.

Czytaj więcej: Dzień dziecka 2021

„Spotkanie gwiazdkowe”

Święta tuż tuż… Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany o zaproszeniu wszystkich nam bliskich i osób, które są dla nas ważni na  wspólną wieczerzę wigilijną. W tym roku spotkanie wigilijne odbyło się w małym gronie. Nasi podopieczni swoją całoroczną pracą zasłużyli sobie na drobne podarunki na święta. Nie da się opisać tego, jaka wielka radość zagościła w ich sercach otrzymując paczki od „Świętego Mikołaja”, które zostały współfinansowane ze środków Miasta Ozorkowa z projektu „Spotkanie gwiazdkowe”.

spot gwiazd

XIV Piknik Integracyjny ,,Folklor mojej okolicy’’

Zapraszamy na XIV Piknik Integracyjny ,,Folklor mojej okolicy’’. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2019 roku na Boisku Sportowym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie ul. Traugutta 1. Jesteśmy w trakcie przygotowań imprezy, która jest dla nas ważna i ma pozytywny wydźwięk. W ramach Pikniku organizujemy konkurs plastyczny pt. "Folklor mojej okolicy" na który serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: XIV Piknik Integracyjny ,,Folklor mojej okolicy’’

Akcja- ,,Sprzątanie świata’’!

W dniu 15 września 2017 roku nasi podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej  wzięli udział w akcji „ Sprzątanie Świata”. Organizowana jest ona corocznie przez Urząd Miasta w Ozorkowie.  Działania te propagują ekologiczny styl życia, uczą dbania o środowisko. Podopieczni mieli przygotowaną trasę, worki na śmieci oraz rękawice i z chęcią wzięli udział w tym cyklicznym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że mogliśmy się przyłączyć do akcji, której idea jest nam bliska.

Czytaj więcej: Akcja- ,,Sprzątanie świata’’!

Otwarte warsztaty artystyczne „Ozorków sprzed lat…”

jpg 250Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki w dniu 19 września 2016 roku w swojej siedzibie zorganizowało Otwarte warsztaty artystyczne „Ozorków sprzed lat…” związane z jubileuszem 200-lecia nadania praw miejskich miastu Ozorków. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Burmistrz Miasta Ozorkowa.
Warsztaty obejmowały tworzenie z gliny zabytków, historycznej zabudowy miasta Ozorkowa w tym zabudowy placu Jana Pawła II w Ozorkowie.

Czytaj więcej: Otwarte warsztaty artystyczne „Ozorków sprzed lat…”

Otwarte warsztaty artystyczne „Ozorków sprzed lat…”

 

um ozzo

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki
oraz Burmistrz Miasta Ozorkowa serdecznie zaprasza mieszkańców Ozorkowa do udziału
w Otwartych warsztatach artystycznych „Ozorków sprzed lat…”
Termin: 19 wrzesień 2016 r.
Miejsce: PSLCnP o/ł ul. Kościuszki 31, Ozorków
Godz. 10.00-14.00
W programie:
-warsztaty ceramiczne (w tym tworzenie z gliny zabytków, historycznej zabudowy miasta Ozorkowa)

Szczegóły i informacje:
PSLCnP o/ł ul. Kościuszki 31, Ozorków
Tel. (42) 277 17 73

ozo sprzelat

X Piknik Integracyjny „Baw się z nami”

X Piknik Integracyjny pod hasłem „Baw się z nami” zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki we współpracy z Gminą Miasto Ozorków pod patronatem głównym Burmistrza Miasta Ozorkowa pana Jacka Sochy, który odbył się w dniu 2 czerwca 2015 r. na terenie Hali Sportowej przy ul. Traugutta 2 w Ozorkowie.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął: Minister Pracy i Polityki Społecznej Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień, Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska, Starosta Zgierski Bogdan Jarota, Dyrektor Łódzkiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pan Władysław Skwarka. Patronat medialny objęło: Radio Łódź oraz TVP Łódź.
Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m.in. warsztaty integracyjne, malowanie twarzy. Można było też podziwiać stoiska z pracami rękodzielniczymi wykonanymi przez osoby niepełnosprawne oraz skorzystać z porad kosmetyczki, która oferowała usługi pielęgnacyjne.

Czytaj więcej: X Piknik Integracyjny „Baw się z nami”