Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

STOWARZYSZENIE

Poznaj czym jest Epilepsja?Czytaj...

1% PODATKU

 

Zobacz jak możemy sobie nawzajem pomóc.Dalej...

PROJEKTY

 

Uczestniczyliśmy w tych projektach....wejdź dalej...

WTZ

Nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej.dalej...

Smaller Default Larger

Konferencja „Medyczno-społeczne aspekty chorób neurologicznych”

Cannot find konfer_med folder inside //images/galerie/konfer_med/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:IdeaWebServer/6.2.1 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

Dzięki pomocy, zaangażowaniu i partnerstwu firmy farmaceutycznej UCB PHARMA sp. z o.o  oraz pana Tomasza Musielskiego prezesa Stowarzyszenia Wsparcia Społecznego Ja-Ty-My w Łodzi,  Oddział Łódzki Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących  na Padaczkę zorganizował konferencję pt. „Medyczno – społeczne aspekty chorób neurologicznych”, która odbyła się w dniu  15 listopada 2013 roku w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Patronat medialny nad konferencją objęła TVP Łódź.

 


   Konferencja miała charakter informacyjno-edukacyjny i skierowana była do pedagogów, studentów, pracowników administracji publicznej, rodziców, opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką chorób neurologicznych. Tematem wiodącym na spotkaniu było funkcjonowanie człowieka chorego na padaczkę bądź inne choroby neurologiczne w społeczeństwie oraz wszystkie aspekty dotyczące ograniczeń jakie niesie ze sobą choroba. Wszystkie wykłady i wystąpienia wzbogaciły prezentacje multimedialne oraz filmy instruktażowe. Wybitni specjaliści ze świata naukowego zapewnili wysoki poziom merytoryczny wystąpień .
    Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego PSLCnP Halina Chojnacka, rozpoczęła spotkanie, wprowadzając wszystkich w obecnych na sali w problematykę jakości życia osób z padaczką.  Zaprezentowano także filmy edukacyjne , mówiące o tym jak udzielić pierwszej pomocy podczas napadu epileptycznego.
   Następnie prof. Andrzej Głąbiński z Kliniki Neurologii i Epileptologii z Oddziałem Udarowym z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi przedstawił  z jakimi problemami na co dzień borykają się młodzi ludzie, którzy cierpią na choroby neurologiczne. Kolejnym ważnym wystąpieniem była wypowiedź  profesora Janusza Wendorffa  z Kliniki Neurologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, który podkreślił jak ważna jest edukacja społeczeństwa w zakresie padaczki, oraz omówił problemy związane z nauczaniem u uczniów, którzy chorują na epilepsję.
   Przedstawiciel firmy farmaceutycznej UCB pani Marta Górowiec  zaprezentowała wyniki badania PRO-EPI „Zrozumieć padaczkę w pracy”. Badanie PRO-EPI dotyczy społecznych aspektów padaczki, które zainicjowane na zlecenie Polskiego Towarzystwa Epileptologii oraz firmy farmaceutycznej UCB, zrealizowane przez TNS Polska.
   Kolejnymi prelegentami byli pani dr Barbara Olszewska- prorektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz dr Patryk Stecz, którzy poruszyli kwestie dotyczące funkcjonowania człowieka chorego w społeczeństwie, zaś pan Jan Pawlikowski- Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania omówił Funkcjonowanie systemu orzecznictwa w Polsce oraz zagadnienia dotyczące ulg i uprawnień osób posiadających orzeczenia o niezdolności do pracy.


    Ostatnim tematem poruszanym na konferencji były zagadnienia dotyczące sytuacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz problemy związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych, które przedstawiła pani Katarzyna Pawlata z Regionalnego Obserwatorium Runku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.
Całą konferencję poprowadziła redaktor Magdalena Michalak.
  Po zakończeniu konferencji uczestnicy mieli czas na przedyskutowanie poruszanych zagadnień  oraz kontakt z prelegentami.

Fotogaleria:

Zarząd główny PSLCNP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę


ul. Fabryczna 57 (XI P.)

15-482 Białystok
tel/fax: 85  654 57 51, 675 44 20

www.padaczka.bialystok.pl

 

Oddział Łódzki PSLCnP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę

Oddział Łódzki

Siedziba: ul. Sikorskiego 30/62

95-035 Ozorków

Miejsce prowadzenia działalności: 

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
47 8786 0001 0014 9376 2000 0001

Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NASZE MOTTO!

„Każdy człowiek jest szansą dla ludzkości”

o. Józef Wrzesiński