Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

STOWARZYSZENIE

Poznaj czym jest Epilepsja?Czytaj...

1% PODATKU

 

Zobacz jak możemy sobie nawzajem pomóc.Dalej...

PROJEKTY

 

Uczestniczyliśmy w tych projektach....wejdź dalej...

WTZ

Nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej.dalej...

Smaller Default Larger

„Turniej bowlingowy dla osób z niepełnosprawnościami z terenu województwa łódzkiego”

bowling003Sport w życiu osób niepełnosprawnych pełni wiele funkcji – dzięki niemu uczą się oni zdrowej rywalizacji, integrują z innymi, a także pokonują własne granice zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

W kręgielni „Grakula” w Łodzi w dniu 29.09.2022r. Polskie stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki zorganizowało „Turniej bowlingowy dla osób z niepełnosprawnościami z terenu województwa łódzkiego”. Brały w nim udział warsztaty terapii zajęciowej oraz inne placówki i organizacje.

Czytaj więcej...

15 lat WTZ

„Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka, gdyby wszyscy byli silni jak konie, gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości, gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny”
Słowa ks. Jana Twardowskiego
Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki powstał Warsztat Terapii Zajęciowej w Ozorkowie jako kolejny krok w aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami. 15 lat temu powstały pracownie, w których do dziś uczestnicy rozwijają swoje zdolności niejednokrotnie pokonując własne ograniczenia.
Placówka jest jednym z działań ośrodka wsparcia dziennego, nagrodzona Lodołamaczem 2020 w kategorii rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami przyznanym przez Kapitułę POPON. Przez te lata WTZ zaskarbił sobie szacunek oraz uznanie osób i instytucji.
Każdego dnia swój sukces udowadnia i realizuje poprzez aktywizację osób z niepełnosprawnościami, rozwijanie talentu, kształtowanie umiejętności, tworzenie relacji.
Życzymy sobie kolejnych wielkich osiągnięć i jak najdłuższego istnienia.

IMG_8614.JPGIMG_8593.JPGIMG_8579.JPG

„Motywy z Powiatu Zgierskiego” 2021r.

IMG 6137„Motywy z Powiatu Zgierskiego” to tytuł wystawy zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie. Prace autorstwa dziesięciu artystów związanych z naszym powiatem mogliśmy podziwiać w dniu 13.07.2021 r. podczas spaceru plenerowego po Ozorkowie. Wystawa składała się z cudownych obrazów przedstawiających charakterystyczne motywy ze Zgierza, Ozorkowa, Głowna i Aleksandrowa Łódzkiego. Uczestnicy WTZ Ozorków byli zachwyceni dziełami twórców ale również zachwyceni pięknym ujęciem codziennie mijanych miejsc. Gorąco polecamy i zachęcamy do zobaczenia.

Czytaj więcej...

Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno – zawodowa osób z niepełno sprawnościami

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie realizuje projekt „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno – zawodowa osób z niepełno sprawnościami”, którego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizujący dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich.. W ramach projektu zostaną zakupione środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji dla pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej.  

"Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno - zawodowa osób z niepełnosprawnościami"

Miło nam poinformować, iż Warsztat Terapii Zajęciowej w Ozorkowie otrzymał grant z projektu "Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno - zawodowa osób z niepełnosprawnościami" w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

IMG 20201016 143021 1

"Lodołamacze 2020"

IMG 1358

10 września 2020r. odbyła się 15. Gala Lodołamaczy, w której Nasza Pani Prezes Halina Chojnacka odbierała nagrody w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ówcześnie wspomniana uroczystość jest honorowym odznaczeniem dla pracodawców, których wyróżnia wrażliwość społeczna, doświadczenie, fachowość. Laureaci zostali wyłonieni pośród województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” współistnieje wraz z konkursem Lodołamaczy, ma na celu przełamywanie barier osób z niepełnosprawnością, przyczynia się do aktywizacji zawodowej, daje poczucie bycia potrzebnym oraz szanse na samodzielne życie i spełnianie ambicji, które wcześniej wydawały się nie do spełnienia przez osoby wykluczone społecznie.

Czytaj więcej...

Zarząd główny PSLCNP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę


ul. Fabryczna 57 (XI P.)

15-482 Białystok
tel/fax: 85  654 57 51, 675 44 20

www.padaczka.bialystok.pl

 

Oddział Łódzki PSLCnP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę

Oddział Łódzki

Siedziba: ul. Sikorskiego 30/62

95-035 Ozorków

Miejsce prowadzenia działalności: 

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
47 8786 0001 0014 9376 2000 0001

Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NASZE MOTTO!

„Każdy człowiek jest szansą dla ludzkości”

o. Józef Wrzesiński