Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

STOWARZYSZENIE

Poznaj czym jest Epilepsja?Czytaj...

1% PODATKU

 

Zobacz jak możemy sobie nawzajem pomóc.Dalej...

PROJEKTY

 

Uczestniczyliśmy w tych projektach....wejdź dalej...

WTZ

Nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej.dalej...

Smaller Default Larger

KONFERENCJA INFORMACYJNO - SPOŁECZNA „EPILEPSJA – NIE BÓJ SIĘ POMÓC”

Zarząd Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę zorganizował Konferencję informacyjno-społeczną pt. „Epilepsja -Nie bój się pomóc”, która odbyła się w dniu 16.06.2015 r. w auli Urzędu Miasta Płocka.

Głównym celem konferencji informacyjno-społecznej pt. „Epilepsja – NIE BÓJ SIĘ POMÓC” było popularyzowanie szeroko pojętej wiedzy dotyczącej epilepsji, oraz zasad udzielania pierwszej pomocy a trakcie napadu EPI oraz informacji oprawach pacjenta a także uwarunkowaniach społeczno- zawodowych i emocjonalnych osób chorujących na epilepsję.

Konferencja o charakterze informacyjno- społeczna skierowana była do mieszkańców miasta Płocka i okolic, przede wszystkim do wszystkich zainteresowanych tematyką epilepsji, a w szczególności do rodziców, opiekunów, osób chorujących, studentów, uczniów, pedagogów, pracowników administracji publicznej i pracowników oświaty.
Konferencję poprowadziła znana dziennikarka prezenterka łódzkiej TVP SA pani Magdalena Michalak.

 

Otworzyła i moderowała przebieg konferencji pani Anna Wachowicz, która dbała o prawidłową realizację zaplanowanych działań i prezentacji prelegentów.
Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę pani Halina Chojnacka otworzyła konferencję witając wszystkich przybyłych oraz przedstawiła informację dotyczące działalności Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie oraz pracy z osobami chorującymi na epilepsję na przestrzeni lat.

Swoje prelekcje wygłosili wybitni neurolodzy: prof. zw. dr hab .n. med. Janusz Wendorff z Kliniki Neurologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz dr Maciej Chamielec z Kliniki Neurologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Psycholog – Ewa Pałasz-Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ozorkowie opowiedziała o funkcjonowaniu człowieka chorego w społeczeństwie oraz uwarunkowaniach emocjonalnych osoby chorującej. Pan Marek Cytacki - Główny Specjalista w Zespole Interwencyjno–Poradniczym Biura Rzecznika Praw Pacjent wygłosił wykład dotyczący prawa pacjenta a w szczególności chorujących na epilepsję.
Konferencji towarzyszył pokaz filmików medycznych.

Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Płocka pan Andrzej Nowakowski. Głównym partnerem zorganizowanej konferencji była firma farmaceutyczna UCB w Warszawie.

9 079.jpg9 128.jpg9 135.jpg9 066.jpg9 075.jpg9 101.jpg9 069.jpg9 093.jpg9 068.jpg9 118.jpg9 108.jpg

Zarząd główny PSLCNP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę


ul. Fabryczna 57 (XI P.)

15-482 Białystok
tel/fax: 85  654 57 51, 675 44 20

www.padaczka.bialystok.pl

 

Oddział Łódzki PSLCnP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę

Oddział Łódzki

Siedziba: ul. Sikorskiego 30/62

95-035 Ozorków

Miejsce prowadzenia działalności: 

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
47 8786 0001 0014 9376 2000 0001

Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NASZE MOTTO!

„Każdy człowiek jest szansą dla ludzkości”

o. Józef Wrzesiński